SERVER HP

سرور (Server): یک سرور، یک کامپیوتر پر قدرت در شبکه است که تعدادی از منابع خود را در شبکه به اشتراک گذاشته و یا اینکه سرویسی بر روی آن نصب شده و در حال اجرا است. آنچه برای یک سرور در شبکه اهمیت دارد، قابلیت اطمینان (reliability)، صحت و پیوستگی ((Integrity سرویسها می باشد. همچنین کارآیی یک سرور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. سرورها دارای پردازنده های بسیار قوی و میزانRAM دو تا چهار برابر حافظه های اصلی بر روی کامپیوتر های شخصی هستند.

 

 درباره شركت HP

 

کمپانی HP در اول ژانویه 1939 متولد شد و در حال حاضر در بیش از 160 کشور جهان نمایندگی دارد. hp ماشین های اداری تا قویترین ابر کامپیوترهای جهان و زیرساخت شبکه های لازم را فراهم می‌کند. این سهم وسیع از بازار به HP کمک می کند تا محصولات، خدمات و راه کارها را با نیاز و خواست مشتریان خود هماهنگ کند.
کمپانی HP معتبرترین و بزرگترین شرکت ارائه دهنده سرورهای پیشرفته در سراسر دنیا بوده و تا کنون بیش از 15000000 سرور Proliant دارد. هم چنین کمپانی HP با ارائه سرورهای (Blade(c-Class به مشتریان خود کمک نموده است تا 42درصد از هزینه‌های خدمات و نگهداری سرورهای خود را کاهش دهند. HP در سال 2006 موفق به دریافت جایزه بهترین نوع‌آوری در زمینه سخت‌افزار از Midsize Enterprise Summit گردیده است.

 

HP و Compaq در سال 2002 بهم پیوستند و سرورهای Proliant در سبد محصولات HP متولد شد. Server های proliant به علت توانایی گسترده و تنوع و کارآمدی در راستای هر راه کار مدت زمان زیادی است که شناخته شده و مورد استفاده شبکه های کوچک و بزرگ می باشند. محصولات hp به مشتریان در مدیریت ریسک و پیچیدگی ها کمک می کند و همچنین راه حل و خط مشی کاربردی را برای بهینه سازی مراکز داده در دسترس قرار می دهد. برای مثال server های proliant سری 300 و 500 جهت افزایش كارایی طراحی شده اند. در راستای پاسخ به همه نیازهای یک مجموعه بزرگ، Hp محصولات، خدمات و راه کارهایی چون: data storage شامل Storage Software ،Media Tape Storage، Storage Archiving، Disk Storage System و Storage Networking را ارائه می دهد و به این ترتیب تمام نیازهای یک مرکز داده توسط محصولات HP مرتفع می گردد.

 

 مقايسه برند HP با ساير رقبا

 

بر اساس آخرین گزارش IDC که در نیمه اول 2008 منتشر شد و گزارش Gartner در پایان سال 2007، HP سالیانه بیش از 183000 سرور وارد بازار می کند که این رقم در حدود 29% از کل بازار سرور جهان است. رشد در حدود 13 درصدی فروش سرور های HP در سال 2007 موجب شده است این شرکت با 5.5% افزایش درآمد حاصل از فروش سرور به عنوان اولین شرکت در میان رقبا معرفی شود. در خصوص سرور های Blade این افزایش درآمد بسیار بالاتر و در حدود 85% با سهم بازار 46.9% بوده است.

 

برتري HP بر ديگر رقبا

 

 

 بررسی گزارش IDC و Gartner و همچنین بازار ایران برتری HP بر دیگر رقبا به شرح ذیل می باشد:

- اطمینان بالا
- تشخیص هوشمند پردازنده
- قیمت مناسب در مقابل کارایی بالا
- سیستم power و cooling مناسب 
- عملکرد بهینه سازی شده برای ظرفیت کار چند لایه
- درصد بالای سازگاری با سایر قطعات و راه کارهای شبکه
- امکان برگزاری دوره های آموزشی توسط نفرات مورد تأیید HP 
- پشتیبانی فنی مناسب، قابل تعمیر و تعویض بودن اکثر قطعات
- نوآوری در افزودن feature های جدید نظیر Jumbo Frame، Teaming 
- درصد بالای سازگاری با سیستم عامل ها و نرم افزار های کاربردی روز
- قابلیت Play Plug بودن تجهیزات نظیر HDD ، ODD، Fan کارتهای گوناگون 
- uptodate بودن متخصصین داخلی به علت user friendly بودن محصولات تازه وارد 
- Remote Management از طریق پورت iLO3 و قابلیت ارتقای آن در سری های جدید
- کارآمدی سرور های Proliant ، Integrity و Blade و برآورده سازی نیازهای شبکه ها در اندازه های مختلف

 

دسترسی به فضای اطلاعاتی کارآمدتربا سری سرورهای Proliant و ارائه راه کارهای کامل برای پابگاه داده با مصرف انرژی کمتر به شما اجازه می دهد تا با اطمینان بیشتری عمل کنید . پرفروش ترین سرورهای HP Proliant اثباتی است بر تعهدات شرکت HP برای فراهم کردن یک ساختار کامل که هم اهداف تجاری شما و هم رشد تجاری شما را تضمین کند . برای سرورهای Proliant ابزارهای مدیریتی گسترده نرم افزارهای مجازی ، محصولات ذخیره سازی و شبکه به همراه خدمات و پشتیبانی قدرتمند در نظر گرفته شده است . همکاری نزدیک با نرم افزار مستقل کلاس جهانی فروشندگان ISVS و SIS بالاترین میزان اعتماد و اطمینان را برای شما فراهم می کند .

 

خانواده سرور ها در دو گروه اصلي طبقه بندي ميشوند :‌


ML : انعطاف پذیر قابل استفاده به صورت Rackmount & Tower مناسب برای کارهای تجاری در حال رشد و قابلیت استفاده به صورت تک پردازنده و دو پردازنده .
DL : سرورهای قدرتمند طراحی شده به صورت 1 ، 2 ، 4 ، 8 و چند پردازنده ای مناسب برای محیط سرور های Rack-mounted شما همچنین می توانید مدل Proliant Blade Server در نظر بگیرید . این سیستم ها کم حجم و قدرتمند طراحی شده اند به گونه ای که با کاهش هزینه خرید نیازهای آینده پایگاه داده را امروز برای شما فراهم می کند . با انتخاب این مدل شما به درجه قابل قبولی از کارایی در دسترس بودن و قابلیت ارتقاء و مدیریت براساس استاندارد صنعتی جهانی دست خواهید یافت .

علاوه برموارد گفته شده در مورد خانواده سرورهای Proliant شرکت HP خانواده Integrity Systems را ارائه نموده است . قابل اعتمادترین برند برای فضاهای کاری حساس است که به بالاترین درجه RAS نیاز دارند 

  شرکت باربد شبكه سازان با بهره گیری از تجارب کارشناسان متخصص و متعهد آماده ارائه خدمات قابل رقابت در زمینه تهیه و تامین و نصب و راه اندازی انواع محصولات HP از قبیل : تهیه و ارائه چاپگرهای لیزری و اقلام مصرفی آن ، دیسک ها وسرورها و غیره به مشتریان گرامی می باشد .

 

 

HP Proliant Rack Server HP Proliant Rack Server

سرورهای قابل Mount در رک ....

HP Proliant Tower Server HP Proliant Tower Server

سرورهایی که می توان بصورت Tower و بدون قرارگیری در رک از آنها استفاده نمود.....

Copyright MAXXmarketing Webdesigner GmbH